Aktualności







































Pracownia Rzeźby 8

PROWADZI ZAPISY NA ROK AKADEMICKI 2017/2018

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

prof. Kazimierz Raba prof. zw. UAP
mgr Łukasz Gruszczyński as.
















Pracownia Rzeźby 8

PROWADZI ZAPISY NA ROK AKADEMICKI 2017/2018

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

prof. Kazimierz Raba prof. zw. UAP
mgr Łukasz Gruszczyński as.





Tematy obowiązujące w roku akademickim 2017/2018

1. Konstrukcja i dekonstrukcja

należy wykonać obiekt (rzeźbę) z materiałów, które z wiedzy i z założenia ulegać będą „destrukcji”, a tym samym przyczyniać się będą do zmiany formy, koloru lub swojej masy fizycznej w czasie ekspozycji


2. Rzeźba aktywizująca

należy wykonać obiekt (rzeźbę), z którym odbiorca będzie miał bezpośredni kontakt poprzez dotyk i możliwość ingerencji w układ kompozycyjny, będą mogły służyć jako narzędzie pracy terapeutycznej (projekt realizowany we współpracy z Domem Pomocy Społecznej                w Lisówkach i Nadleśnictwem Konstantynowo)


3. Współczesne piękno dawnego drewna

ekspozycja pozyskanego podczas prac wykopaliskowych zabytkowego drewna stanowiącego budulec wczesnośredniowiecznych konstrukcji grodowych, refleksja artystyczna nad prezentacją reliktów tysiącletniej historii w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci, przy zastosowaniu myśli technicznej. (Projekt realizowany we współpracy           z Muzeum Archeologicznym w Poznaniu)


4. Ćwiczenia z materią (temat wolny)


5. Rzeźba dedykowana

należy wykonać obiekt (rzeźbę), gdzie użycie materiału, kontekst miejsca i forma przestrzenna jest spójna co do treści i przeznaczenia







6. Czysta forma
należy zaprojektować (rysunek, grafika komputerowa, model/makieta) i wykonać uproszczoną bryłę, obiekt przestrzenny charakteryzujący się sterylnością i precyzją wykonania z zastosowaniem podstawowych kształtów. Następnie, uwzględniając kształt, kolor i rodzaj materiału należy umieścić w konkretnym otoczeniu


Studentów obowiązuje szczegółowy opis i prezentacja dzieła. 






















Tematy obowiązujące w roku akademickim 2015/2016

  1. Szlakiem lęgów

Projekt „Szlakiem lęgów” zakłada zaangażowanie mieszkańców DPS
w projektowanie, konstruowanie, modelowanie i ozdabianie obiektów małej architektury leśnej, w tym budek lęgowych, z materiałów organicznych oraz ich umieszczanie w przestrzeni lasu. Realizacja projektu nastąpi w formie dostosowanej do sprawności mieszkańców. (Projekt realizowany we współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Lisówkach i Nadleśnictwem Konstantynowo)

  1. Rzeźba aktywizująca

Projekt zakłada wykonanie takich obiektów, z którymi odbiorca będzie miał bezpośredni kontakt poprzez dotyk i możliwość ingerencji w układ kompozycyjny. Rzeźby będą mogły służyć jako narzędzie pracy terapeutycznej. (Projekt realizowany we współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Lisówkach i Nadleśnictwem Konstantynowo)


  1. Współczesne piękno dawnego drewna

Ekspozycja pozyskanego podczas prac wykopaliskowych zabytkowego drewna
stanowiącego budulec wczesnośredniowiecznych konstrukcji grodowych. Refleksja artystyczna nad prezentacją reliktów tysiącletniej historii w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci, przy zastosowaniu myśli technicznej. (Projekt realizowany we współpracy z Muzeum Archeologicznym w Poznaniu)

  1. Ćwiczenia z materią (temat wolny)

  1. Czysta forma

Należy zaprojektować (rysunek, grafika komputerowa, model/makieta) i wykonać uproszczoną bryłę, obiekt przestrzenny charakteryzujący się sterylnością i precyzją wykonania z zastosowaniem podstawowych kształtów. Następnie, uwzględniając kształt, kolor i rodzaj materiału należy umieścić w konkretnym otoczeniu.






Pracownia Rzeźby 8

PROWADZI ZAPISY NA ROK AKADEMICKI 2015/2016


SERDECZNIE ZAPRASZAMY !



prof. Kazimierz Raba prof. zw. UAP

mgr Łukasz Gruszczyński as.






         Pracownia Rzeźby 8 współpracuje z Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. W ramach współpracy studenci mają okazję tworzyć w niezwykłym materiale, jakim jest czarny dąb. Ten szlachetny materiał dzięki swoim właściwościom jest jednym z bardziej pożądanych
 w rzeźbiarstwie. Ogromnym wyzwaniem jest jednak pojemność treściowa wynikająca
z pochodzenia tego materiału. Został on wydobyty z wału grodu, który ponad 1000 lat temu mieścił się na wyspie Ostrów Tumski. Autentyczny kawałek historii powstania miasta Poznania poprzez ingerencje twórcy może nabrać rozmaitych znaczeń. Twórca natomiast ma wyjątkową okazję na kontakt z tak bardzo inspirującą materią.
         W tym roku również kontynuować będziemy współpracę z Domem Pomocy Społecznej 
 w Lisówkach,. W ramach współpracy studenci będą realizować projekt „Rzeźba aktywizująca”. Projekt zakłada wykonanie takich obiektów, z którymi odbiorca będzie miał bezpośredni kontakt poprzez dotyk i możliwość ingerencji w układ kompozycyjny. Rzeźby będą mogły służyć jako narzędzie pracy terapeutycznej.

Zebranie organizacyjne odbędzie się w piątek 02.10.2015 r.


kontakt:
rzezba8@gmail.com
l_gruszczynski@wp.pl
665 888 101











           
Zaproszenie



Wszystkich studentów zapisanych do Pracowni Rzeźby 8 na rok akademicki 2014/2015 zapraszamy na spacer dydaktyczny po Rezerwacie Archeologicznym „Genius Loci”. Start o godzinie 11.00 w dniu 10.10.2014 (piątek)

Spotykamy się przed katedrą poznańską na Ostrowie Tumskim (Bazylika Archikatedralna św. Piotra i św. Pawła w Poznaniu ) o godzinie 11.00




                                                                   prof. Kazimierz Raba prof. zw. UAP
                                                        mgr Łukasz Gruszczyński as.







 






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz